Česky Deutsch English
Vratislavické farní stránky
Diecéze litoměřická | Vikariát liberecký

Sezónní aktivity

Farní dovolené

Dolní Albeřice - 24. - 31. 7. 2004

Poslední červencový týden proběhla tradiční farní dovolená. Ubytování jsme tentokrát byli v krkonošské vsi Dolní Albeřice, necelých 10km od Janských Lázní v domě patřícímu organizaci YMCA. Celkový dojem z tohoto místa dokonale vyjadřoval, jak intenzivně se jeho správce snaží o to, aby se tu každý cítil co nejlépe.

Jelikož zde byla nabídka polopenze, rozhodla se většina z nás této možnosti využít, což se alespoň mně ze začátku zdálo jako zkušenost, kterou už bych nemusel opakovat. Zdání však klame, kuchyně se brzy vylepšila na skvělou úroveň.

Dny vypadaly na prví pohled velice monotónně, náplň však byla různorodá. Po společné modlitbě a snídani jsme se vydali někam na výlet a vrátili se až na večeři, po které následovala večerní modlitba. Někteří se poté odebrali ještě do zdejší výborné hospůdky k večerní relaxaci.

Během dovolené jsme mimo jiné navštívili vrchol Sněžky, hrádek Aichlburg, v Polsku pak dřevěný kostelík Wang, který Poláci koupili ze Skandinávie, nebo nádherné ledovcové jezero Maly Staw, u kterého si člověk připadá opravdu jako v ráji. Na svátek sv. Anny jsme si zase došli na poutní mši do nedaleké kaple sv. Anny v Temném Dole. Cestou ke ní zde byla k vidění nově opravená křížová cesta, moderně pojaté obrazy ze smaltu.

Počasí bylo po celou dobu „tak akorát“, takže opravdu neexistoval větší důvod proč si tuto dovolenou pořádně neužít, což se v mém případě povedlo výborně.

Jan Vojta Vaníček
Obědváme na Luční Boudě, foto Dominik Fišer
Obědváme na Luční Boudě, foto Dominik Fišer
Další fotografie naleznete ve fotoalbu.