Česky Deutsch English
Vratislavické farní stránky
Diecéze litoměřická | Vikariát liberecký

Sezónní aktivity

Mikulášské

Mikulášská 2005 - 3. - 4. 12. 2005

Tak jako každý rok se o víkendu 3. a 4. prosince 2005 konala v naší farnosti tradiční mikulášská nadílka pro děti. V sobotu se děti s mládeží vypravily do Domova důchodců ve Vratislavicích, aby svým zpíváním a drobnými dárky zpříjemnily odpoledne vratislavickým seniorům, na které si třeba jejich blízcí o svátcích ani nevzpomenou. Rozdělili jsme se na dvě skupinky každá vedená Mikulášem po boku s nezbednými čertíky a hodnými anděly a následovaná dětmi – zpěváčky. Na naprosté většině obyvatel domova byla poznat upřímná radost z návštěvy i z perníčků, které pro ně děti napekly a ozdobily.

Následoval přesun na faru, kde se starší děti konečně dočkaly nadílky i pro sebe. Přišel Mikuláš s anděly i sírou páchnoucím pekelníkem a dali se do zkoušení, zda byly děti hodné a zaslouží si dárek. No, a když moc hodné nebyly, přimluvili se andělé, a tak každý něco dostal.

V neděli došlo i na předškolní děti, které se odpoledne přišli podívat na pohádku O Popelce, kterou pro ně nacvičila mladší mládež pod režijní taktovkou Štěpky Rygálové. Příběh lehce pomateného děvčete, jež je týráno svou macechou a nevlastní sestrou, ale na konci jej od nuzného života v chaloupce vysvobodí princ, sklidil nečekané ovace, což herce moc potěšilo.

Po pohádce si děti zahrály a zazpívaly pár písniček, když v tom vešel Mikuláš s andělem a ruch náhle ustal. A protože předškolní děti jsou ještě moc malé na to, aby mohly pořádně zlobit, čert zůstal toho odpoledne pěkně doma v pekle.

Jitka Pavlíková
Nejlepší byl letos každopádně čert (Václav), foto Dominik Fišer
Nejlepší byl letos každopádně čert (Václav), foto Dominik Fišer
Další fotografie naleznete ve fotoalbu.