Česky Deutsch English
Vratislavické farní stránky
Diecéze litoměřická | Vikariát liberecký

Sezónní aktivity

Tábory

Volfartice - jarní prázdniny - 26. 2. - 3. 3. 2006

Vratislavické děti měly jako každý rok o jarních prázdninách i letos možnost účastnit se prázdninového pobytu. Ten letošní se odehrál ve Volfarticích poblíž České Lípy a jeho tématem bylo budování měst. Tři skupiny – Sedmikráskov, Moje bota a Smraďochov mezi sebou soupeřily o obyvatele. Hra to byla dost složitá, ale děti záhy našly jasnou cestu k úspěchu - kdo postaví první domov důchodců, má svou skupinu přistěhovalců jasnou...

Všechno se tedy točilo kolem získávání prostředků na stavbu dalších objektů a infrastruktury ve městech. Jako každá jiná hra, i „Kolíček“ dětem přinesl spoustu peněz. Tento způsob byl o to zajímavější, že každý vedoucí měl imaginárních dvanáct set korun, za které mohl vydražit některou z věcí, které děti přinesly výměnou za toaletní papír, se kterým jsme každé družstvo poslali do vesnice. Je to až k neuvěření, s jakými poklady se děti po dvou hodinách vrátily.

Klidnější povahy si přišly na své při dopoledni stráveném se sirkami, drobnými mincemi a papírem. Věřte nevěřte, jedna A4 papíru udrží ve vzduchu sklenici, když se to umí:)

Ke každému táboru patří neodmyslitelně celodenní výlet. Letos jsme děti rozdělili na zkušené a méně zkušené šlapaly, a s těmi zdatnějšími jsme dobyli Panskou skálu. Pochod byl o to náročnější, že naším jediným pohonem byl suchý chleba, a navíc my menší jsme se místy bořili po kolena do sněhu. Nicméně všichni nakonec bez následků dorazili do cíle - akorát na mši, byla totiž popeleční středa.

Počasí se rozhodlo dětem přát nezapomenutelné zážitky – sněhu bylo už při příjezdu požehnaně a navíc každý další den se naše sjezdařská dráha pokrývala novým sněhem. Proto po venkovních bojových hrách musely vždy následovat dlouhé hodiny sušení věcí a nabírání energie. V těchto chvílích se velké oblibě těšily stolní hry a karty všech druhů a velikostí.

Na co nezapomeneme i my „staří“, je určitě hromadný sjezd stráně na obrovském pytli, rekord v počtu účastníků tohoto adrenalinového podniku dosáhl deseti (pro letošek;) Těšíme se s vámi na shledanou při dalším pokusu zdolat tento rekord :).

Mirian Hájková
Nejoblíbenější aktivita - ježdění na pytlích, foto Honza Vojta Vaníček
Nejoblíbenější aktivita - ježdění na pytlích, foto Honza Vojta Vaníček
Další fotografie naleznete ve fotoalbu.