Česky Deutsch English
Vratislavické farní stránky
Diecéze litoměřická | Vikariát liberecký

Sezónní aktivity

Farní dovolené

Orlické Záhoří - 12. - 26. 8. 2006

Farní dovolenou jsme v tomto roce chystali už hodně dlouho dopředu. Nedalo se tak dobře odhadnout, kolik rodin bude mít chuť se zúčastnit. Objednali jsme chalupu v Orlických horách a rozdali přihlášky. A začalo to. Lidé se hlásili a hlásili. Chalupa byla rázem příliš malá, takže jsme na internetu hledali něco většího, ale zanedlouho jsme to vzdali a rozhodli se, že pojedeme nadvakrát do stejné chalupy.

První týden zde společně strávily rodiny s většími dětmi. Já jsem tam nebyla, takže o tom musí povyprávět někdo jiný (první týden byl také velmi povedený – užívali jsme si jak výletů do přírody a za kulturou tak i výborného piva). Po týdnu nastoupily rodiny s malými dětmi a jedna velká novota – velký černý pes. Brzy jsme se s ním všichni spřátelili a on nás na našich výletech pěkné hlídal. A kdo by si myslel, že s malými dětmi se nemůže na velké výlety, ten by se mýlil. Ani déšt nás neodradil. Jednou nás před ním zachránil opuštěný skautský tábor, kde jsme si na kamnech (jediné co tu zbylo, byla krabička zápalek) opékali veškeré svačiny, chleby, sýry, hrušky, jablka… A bylo to výborné!

Jako naše další záchrana se ukázalo přebytečné horské kolo. Vždycky když už děti nechtěly chodit, mohly si svést na kole. Tatínkové i maminky si přitom pěkné zapotili! No, občas jsme zmokli, někdy jsme bloudili a párkrát se i cachtali v potůčku. Nesmím zapomenout ani na skvělé večerníčky, které si rodiny už doma připravily.

Každý den krásnou chaloupku provoněly smažené houby i jiné dobroty. Velký zážitek pro všechny byly též poutní slavnosti v nedalekém Neratově. Všem se nám náramně líbilo i v tamní farní hospodě s bohatou nabídkou výborných koktejlů a zmrzlinových pohárů.

Na příští rok objednáme rovnou o něco větší chalupu, abychom si všichni společně mohli užít naše krásné farní společenství.

Evelyn Bernard
Výlet na polské rašeliniště Czerne bagno, foto Dominik Fišer
Výlet na polské rašeliniště Czerne bagno, foto Dominik Fišer
Další fotografie naleznete ve fotoalbu.