Česky Deutsch English
Vratislavické farní stránky
Diecéze litoměřická | Vikariát liberecký

Sezónní aktivity

Tábory

Hodkovice - předškolní děti - 14. - 18. 7. 2008

Tento letní tábor pro předškolní děti se uskutečnil v Hodkovicích nad Mohelkou od 14. do 18. července, tedy od pondělka do pátku. Konal se tradičně ve Václavově malé a útulné chaloupce. Celkem nás zde bylo 10 dětí a o děti se staralo 6 vedoucích a 2 skvělé kuchařky a samozřejmě nesmím zapomenout na Václava. Během pondělního dopoledne všichni přijeli a seznámili se s celotáborovým tématem, kterým bylo stvoření světa s krtečkem.

Každý den začínal tím, že za dětmi přišel krteček a dal jim vždy nějakou radu, jak sehnat výzdobu na jejich obrázek plný prázdného místa, který znázorňoval celý svět. Děti měly za úkol tento obrázek vyplnit a k tomu jim pomáhal krteček, který za nimi vždy poslal své známé – Kytičkovou paní, Sluneční paní, Kosmického muže a Vodní paní. Od nich děti získaly výzdobu na obrázek – kamínky k rybníčku, hvězdičky na noční oblohu, kytičky a zajíčky na louku, paprsky ke sluníčku, rybičky do rybníčku a nakonec zrcátka, která symbolizovala nás lidi.

Děti si také vyráběly přáníčka, malovaly korkem, batikovaly trička a dělaly mnoho dalších věcí, které si potom mohly odvést domů jako vzpomínku na tábor.

Vyvrcholení tábora bylo v pátek, kdy děti hledaly poklad a jeho obsah si spravedlivě rozdělily.

Daniel Fišer