Česky Deutsch English
Vratislavické farní stránky
Diecéze litoměřická | Vikariát liberecký

Sezónní aktivity

Výlety důchodců

Jablonec a okolí - 14. 10. 2008

Před farou ve Vratislavicích je skupinka 18 důchodců, na které čeká 5 osobních aut se řidiči a vše organizujícím jáhnem V. Vaňkem a paní Hájkovou.

Na programu je pouť po jabloneckých kostelích. Odjíždíme ve 12 hodin do Bedřichova, kde je kostel zasvěcený sv. Antonínu Paduánskému a sv, Františku, je to předválečná stavba. Kostel je útulný, v letní sezóně hojně navštěvovaný. Podél cesty ke kostelu je nově vybudovaná Křížová cesta. Je odsud krásný výhled do kraje. Všude nás provází jablonecký farní asistent s podrobným výkladem.

Nyní pokračujeme do Janova, kde je kostel ve slohu pseudorenesančním zasvěcený sv. Janu Křtiteli, vnitřek je v desolátním stavu.

Další z kostelů je rýnovický, který je zasvěcen Duchu svatému, kostel je pěkný, s pravidelnými bohoslužbami.

Přesunuli jsme se do jabloneckého děkanského kostela, který je v moderním funkcionalistickém slohu a je zasvěcen Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu. Kostel je veliký a pro zmenšení prostoru je vybudován obětní stůl z bílého mramoru, blíže k věřícím. Je zde nová křížová cesta a neobvyklá Pieta, kde Panna Maria drží na klíně vojáka.

Na faře jsme měli pohoštění, velice příjemné, o které se postarala paní Vaňková spolu s dalšími účastnicemi našeho výletu.

Odtud jsme se přesunuli do starokatolického kostela na Nové Vsi, kde nás čekal sympatický kněz a provedl nás po velmi pěkně upraveném kostele.

Zde skončil náš příjemný výlet, který potěšil oko i srdíčko a za to vše děkujeme všem organizátorům těchto výletů,. Neboť nikde v našem okolí se tak nestarají o své seniory jako ve Vratislavicích.

Hartigovi